AbCellera
20 avointa paikkaaKanadaYhdysvallat
Biotekniikka, lääkkeet ja lääkintätekniikkaMuu kuin teknologiayritys, jolla on IT-tiimiIT-osuus 30 % / 20 paikkaa
QA ja testaus20%
Terveydenhuolto20%
Käsityöammatit, rakentaminen ja tuotanto15%
Data ja koneoppiminen10%
Yritysjohto ja esihenkilöt10%
Talous ja juridiikka5%
Tiede ja tutkimus5%
Muut10%
Työpaikkasivu ↗Google ↗LinkedIn-haku ↗Kaikki 20 paikkaa haussa
20työpaikkaa, viimeiset 30 päivää
6uusia, viimeiset 7 päivää
20eri paikkaa (1 ilmoitusta kustakin)
5julkaistu vilkkaimpana päivänä (2026-10-07)
37avoinna työpaikkasivulla, minkä ikäisenä tahansa
28mediaani-ikä, päivää
30%IT (6)
0%Euroopassa (0)
0%etätyö
75%palkka ilmoitettu
Kokoviite: 37 avointa ilmoitusta työpaikkasivulla (karkea arvio, ei henkilöstömäärä). Vanhin avoin ilmoitus: 526 päivää.
Ilmoitukset kuukausittain (kaikki työpaikkasivun avoimet ilmoitukset julkaisupäivän mukaan)
Työskentelytapa
Työskentelytapaa ei ilmoitettu20 · 100%
Kokemustaso
Senior8 · 40%
Staff6 · 30%
Keskitaso2 · 10%
Junior1 · 5%
Ylin johto (C-taso)1 · 5%
Rooli
Terveydenhuolto4 · 20%
QA ja testaus4 · 20%
Käsityöammatit, rakentaminen ja tuotanto3 · 15%
Yritysjohto ja esihenkilöt2 · 10%
Data ja koneoppiminen2 · 10%
Talous ja juridiikka1 · 5%
Strategia, konsultointi ja analyysi1 · 5%
Tiede ja tutkimus1 · 5%
Maat
Kanada18
Yhdysvallat2
Kaupungit
Vancouver15
Montréal3
Työpaikat viimeisen 30 päivän ajalta
Associate Director, Regulatory Affairs
6 t sittenUSD 145K–180K / vuosiStaffTalous ja juridiikka
Senior Medical Writer
7 t sittenUSD 118K–150K / vuosiSeniorTerveydenhuolto
StaffFR
Director, CMC Quality
1 päivä sittenUSD 180K–220K / vuosiStaffYritysjohto ja esihenkilöt
Analyste de systèmes cliniques
2 päivää sittenStrategia, konsultointi ja analyysiFR
Clinical Systems Analyst
2 päivää sittenSeniorTerveydenhuolto
Senior Director, Clinical Data Management
14 päivää sittenStaffTerveydenhuolto
Scientist II/Senior Scientist
14 päivää sittenUSD 88K–110K / vuosiSeniorTiede ja tutkimus
QA for QC Specialist (15-month contract)
15 päivää sittenUSD 82K–102K / vuosiSeniorQA ja testaus
QA Specialist - Batch Record Review
15 päivää sittenUSD 82K–102K / vuosiSeniorQA ja testaus
QA Operations Specialist (15-month contract)
15 päivää sittenUSD 82K–102K / vuosiSeniorQA ja testaus
External QA Specialist/Manager
16 päivää sittenUSD 84K–105K / vuosi
QA Specialist - Supplier Quality
16 päivää sittenUSD 84K–105K / vuosiSeniorQA ja testaus
Senior Manager, QC Microbiology
16 päivää sittenUSD 135K–170K / vuosiStaffKäsityöammatit, rakentaminen ja tuotanto
QC Analyst II
16 päivää sittenUSD 76K–95K / vuosiKeskitasoKäsityöammatit, rakentaminen ja tuotanto
Senior QC Data Reviewer
16 päivää sittenUSD 88K–110K / vuosiSeniorKäsityöammatit, rakentaminen ja tuotanto
Director, DP MSAT
25 päivää sittenUSD 200K–250K / vuosiStaffYritysjohto ja esihenkilöt
Associate Research Scientist - In Vivo Science
28 päivää sittenUSD 68K–80K / vuosiJuniorData ja koneoppiminen
Research Scientist II - In Vivo Science
28 päivää sittenUSD 95K–112K / vuosiKeskitasoData ja koneoppiminen
VP, Medical Affairs
28 päivää sittenYlin johto (C-taso)Terveydenhuolto
Tietojen ajantasaisuus
94 pyyntöä kirjattu, 0 virhettä. Viimeisin pyyntö: HTTP 304 (not_modified) 2026-10-24 06:11 UTC, runko 305810 tavua.