RoleFalconKaikki työpaikatIT-työpaikatSelaaYrityksetPäivitetty juuri nyt
Suomi
Kirjaudu sisään
Diese Seite ist auf Deutsch verfügbar.Wechseln×

← takaisin

Helsing

30 avointa paikkaaSaksaIso-BritanniaYhdysvallat

Ilmailu, avaruus ja puolustusMuu kuin teknologiayritys, jolla on IT-tiimiIT-osuus 37 % / 30 paikkaa

Operatiiviset tehtävät ja hallinto23%
DevOps / SRE / alusta / pilvi20%
Insinöörityö (muu kuin ohjelmistot) ja tekniikka13%
QA ja testaus7%
IT-tuki ja ylläpito7%
Tuote ja muotoilu7%
Yritysjohto ja esihenkilöt7%
Muut3%
30työpaikkaa, viimeiset 30 päivää
8uusia, viimeiset 7 päivää
30eri paikkaa (1 ilmoitusta kustakin)
4julkaistu vilkkaimpana päivänä (2026-10-01)
160avoinna työpaikkasivulla, minkä ikäisenä tahansa
79mediaani-ikä, päivää
37%IT (11)
87%Euroopassa (26)
0%etätyö
3%palkka ilmoitettu

Kokoviite: 160 avointa ilmoitusta työpaikkasivulla (karkea arvio, ei henkilöstömäärä). Vanhin avoin ilmoitus: 1320 päivää.

Ilmoitukset kuukausittain (kaikki työpaikkasivun avoimet ilmoitukset julkaisupäivän mukaan)

110
127
010
027
033
043
0515
0619
0711
0826
0934
1023

Työskentelytapa

Työskentelytapaa ei ilmoitettu26 · 87%
Hybridityö4 · 13%

Kokemustaso

Senior9 · 30%
Junior2 · 7%
Staff1 · 3%

Rooli

Operatiiviset tehtävät ja hallinto7 · 23%
DevOps / SRE / alusta / pilvi6 · 20%
Insinöörityö (muu kuin ohjelmistot) ja tekniikka4 · 13%
Yritysjohto ja esihenkilöt2 · 7%
Tuote ja muotoilu2 · 7%
IT-tuki ja ylläpito2 · 7%
QA ja testaus2 · 7%
Myynti1 · 3%

Maat

Saksa20
Iso-Britannia6
Yhdysvallat4
Ranska3

Kaupungit

Munich20
London6
Berlin4
Paris3
Martinsburg3
Washington2

Työpaikat viimeisen 30 päivän ajalta

Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
SeniorInsinöörityö (muu kuin ohjelmistot) ja tekniikka

Systems Engineer - Land

1 päivä sitten
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Parisalkuperäinen ↗
DevOps / SRE / alusta / pilvivaaditaan: RanskaPython

(Junior) Customs Manager

1 päivä sitten
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munich - Berlin - London - Parisalkuperäinen ↗
JuniorYritysjohto ja esihenkilötvaaditaan: Saksa

Environmental Engineer

1 päivä sitten
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Londonalkuperäinen ↗
Insinöörityö (muu kuin ohjelmistot) ja tekniikka
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
StaffYritysjohto ja esihenkilötvaaditaan: Saksavaaditaan: Espanja

Lagermitarbeiter (m/w/d)

4 päivää sitten
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
Operatiiviset tehtävät ja hallintovaaditaan: SaksaDE
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
SeniorMyyntivaaditaan: Saksa
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Washington, DCalkuperäinen ↗
HybridityöOhjelmistokehitys (yleinen)PythonSQL

Facility Coordinator

10 päivää sitten
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
Operatiiviset tehtävät ja hallinto
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
SeniorProjekti- ja ohjelmajohtaminenvaaditaan: Saksa
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
SeniorTuote ja muotoilu

Communications Intern

13 päivää sitten
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Parisalkuperäinen ↗
JuniorMarkkinointi ja viestintävaaditaan: Ranska
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
Tuote ja muotoilu
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
SeniorDevOps / SRE / alusta / pilvi

Lead IT Engineer

17 päivää sitten
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munich - Berlin - Londonalkuperäinen ↗
SeniorIT-tuki ja ylläpito
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
EUR 2 500Operatiiviset tehtävät ja hallintovaaditaan: SaksaDE
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Londonalkuperäinen ↗
Operatiiviset tehtävät ja hallinto

Legal Counsel IT & Privacy

19 päivää sitten
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munich - Berlinalkuperäinen ↗
IT-tuki ja ylläpito

Logistics Manager

21 päivää sitten
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
Operatiiviset tehtävät ja hallintovaaditaan: Saksa
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
DevOps / SRE / alusta / pilvivaaditaan: SaksaMATLAB
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
DevOps / SRE / alusta / pilvivaaditaan: Saksa
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
DevOps / SRE / alusta / pilviMATLAB
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
DevOps / SRE / alusta / pilvi

Test Engineer - Ground

24 päivää sitten
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·London, England, United Kingdomalkuperäinen ↗
QA ja testaus

Test Engineer - Environment

24 päivää sitten
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·London, England, United Kingdomalkuperäinen ↗
QA ja testaus
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Martinsburg, WV; Washington, DCalkuperäinen ↗
HybridityöOperatiiviset tehtävät ja hallinto
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Martinsburg, WValkuperäinen ↗
HybridityöSeniorInsinöörityö (muu kuin ohjelmistot) ja tekniikka

Senior Quality Engineer

25 päivää sitten
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Martinsburg, WValkuperäinen ↗
HybridityöSeniorInsinöörityö (muu kuin ohjelmistot) ja tekniikka

Workplace Planning Lead

29 päivää sitten
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munich - Berlinalkuperäinen ↗
SeniorOperatiiviset tehtävät ja hallinto
Helsing·Ilmailu, avaruus ja puolustus·Munichalkuperäinen ↗
vaaditaan: SaksaDE

Tietojen ajantasaisuus

269 pyyntöä kirjattu, 0 virhettä. Viimeisin pyyntö: HTTP 304 (not_modified) 2026-10-24 12:46 UTC, runko 3496136 tavua.