Helsing
30 avointa paikkaaSaksaIso-BritanniaYhdysvallat
Ilmailu, avaruus ja puolustusMuu kuin teknologiayritys, jolla on IT-tiimiIT-osuus 37 % / 30 paikkaa
Operatiiviset tehtävät ja hallinto23%
DevOps / SRE / alusta / pilvi20%
Insinöörityö (muu kuin ohjelmistot) ja tekniikka13%
QA ja testaus7%
IT-tuki ja ylläpito7%
Tuote ja muotoilu7%
Yritysjohto ja esihenkilöt7%
Muut3%
Työpaikkasivu ↗Google ↗LinkedIn-haku ↗Kaikki 30 paikkaa haussa
30työpaikkaa, viimeiset 30 päivää
8uusia, viimeiset 7 päivää
30eri paikkaa (1 ilmoitusta kustakin)
4julkaistu vilkkaimpana päivänä (2026-10-01)
160avoinna työpaikkasivulla, minkä ikäisenä tahansa
79mediaani-ikä, päivää
37%IT (11)
87%Euroopassa (26)
0%etätyö
3%palkka ilmoitettu
Kokoviite: 160 avointa ilmoitusta työpaikkasivulla (karkea arvio, ei henkilöstömäärä). Vanhin avoin ilmoitus: 1320 päivää.
Ilmoitukset kuukausittain (kaikki työpaikkasivun avoimet ilmoitukset julkaisupäivän mukaan)
Työskentelytapa
Työskentelytapaa ei ilmoitettu26 · 87%
Hybridityö4 · 13%
Kokemustaso
Senior9 · 30%
Junior2 · 7%
Staff1 · 3%
Rooli
Operatiiviset tehtävät ja hallinto7 · 23%
DevOps / SRE / alusta / pilvi6 · 20%
Insinöörityö (muu kuin ohjelmistot) ja tekniikka4 · 13%
Yritysjohto ja esihenkilöt2 · 7%
Tuote ja muotoilu2 · 7%
IT-tuki ja ylläpito2 · 7%
QA ja testaus2 · 7%
Myynti1 · 3%
Maat
Saksa20
Iso-Britannia6
Yhdysvallat4
Ranska3
Kaupungit
Munich20
London6
Berlin4
Paris3
Martinsburg3
Washington2
Työpaikat viimeisen 30 päivän ajalta
Senior Studio Design Engineer
20 t sittenSeniorInsinöörityö (muu kuin ohjelmistot) ja tekniikka
Systems Engineer - Land
1 päivä sittenDevOps / SRE / alusta / pilvivaaditaan: RanskaPython
(Junior) Customs Manager
1 päivä sittenJuniorYritysjohto ja esihenkilötvaaditaan: Saksa
Environmental Engineer
1 päivä sittenInsinöörityö (muu kuin ohjelmistot) ja tekniikka
Head of Flight Test Management / Senior Flight Test Manager
4 päivää sittenStaffYritysjohto ja esihenkilötvaaditaan: Saksavaaditaan: Espanja
Lagermitarbeiter (m/w/d)
4 päivää sittenOperatiiviset tehtävät ja hallintovaaditaan: SaksaDE
SeniorMyyntivaaditaan: Saksa
Configuration & BOM Engineer
4 päivää sittenHybridityöOhjelmistokehitys (yleinen)PythonSQL
Facility Coordinator
10 päivää sittenOperatiiviset tehtävät ja hallinto
(Senior) Programme Manager - Military Exercises
10 päivää sittenSeniorProjekti- ja ohjelmajohtaminenvaaditaan: Saksa
Senior Product Graphic Designer
11 päivää sittenSeniorTuote ja muotoilu
Communications Intern
13 päivää sittenJuniorMarkkinointi ja viestintävaaditaan: Ranska
Product Manager – Perception & Sensor Fusion
16 päivää sittenTuote ja muotoilu
Lead Systems Engineer - LO Calculations & Supplier Parts
17 päivää sittenSeniorDevOps / SRE / alusta / pilvi
Lead IT Engineer
17 päivää sittenSeniorIT-tuki ja ylläpito
Front Office Coordinator / Guest Service Agent (m/w/d)
17 päivää sittenEUR 2 500Operatiiviset tehtävät ja hallintovaaditaan: SaksaDE
Procurement Project Manager – UK
19 päivää sittenOperatiiviset tehtävät ja hallinto
Legal Counsel IT & Privacy
19 päivää sittenIT-tuki ja ylläpito
Logistics Manager
21 päivää sittenOperatiiviset tehtävät ja hallintovaaditaan: Saksa
Systems Engineer - Armament Control System Testing
22 päivää sittenDevOps / SRE / alusta / pilvivaaditaan: SaksaMATLAB
Systems Engineer - Low Observability Testing
22 päivää sittenDevOps / SRE / alusta / pilvivaaditaan: Saksa
Systems Engineer - Armament Control System
22 päivää sittenDevOps / SRE / alusta / pilviMATLAB
Systems Engineer - Weapon Integration
22 päivää sittenDevOps / SRE / alusta / pilvi
Test Engineer - Ground
24 päivää sittenQA ja testaus
Test Engineer - Environment
24 päivää sittenQA ja testaus
Supply Chain and Procurement Manager
25 päivää sittenHybridityöOperatiiviset tehtävät ja hallinto
Senior Manufacturing Engineer
25 päivää sittenHybridityöSeniorInsinöörityö (muu kuin ohjelmistot) ja tekniikka
Senior Quality Engineer
25 päivää sittenHybridityöSeniorInsinöörityö (muu kuin ohjelmistot) ja tekniikka
Workplace Planning Lead
29 päivää sittenSeniorOperatiiviset tehtävät ja hallinto
Mitarbeiter/in im internen Werk-und Objektschutz
29 päivää sittenvaaditaan: SaksaDE
Tietojen ajantasaisuus
269 pyyntöä kirjattu, 0 virhettä. Viimeisin pyyntö: HTTP 304 (not_modified) 2026-10-24 12:46 UTC, runko 3496136 tavua.